Pioneer PL-12D gramofon

Facebookpinteresttumblrmail

Dzięki temu gramofonowi Pioneer po raz kolejny udowodnił, że jakość i precyzja są synonimami. Niedrogi PL-12D zapewnia więcej, niż można by się spodziewać. Doskonały silnik synchroniczny, który pomaga wyciąć słyszalne kołysanie i trzepotanie. Niezwykle stabilny napęd pasowy. Kontrola antypoślizgowa zmniejszająca zniekształcenia. Pięknie wyważone ramię w kształcie litery S z lekką główką typu plug-in. Dla człowieka, który ma zamiar dokonać pierwszej inwestycji w komponenty stereo, PL-12D staje się czymś więcej niż budżetową inwestycją, ale prawdziwie profesjonalnym gramofonem, który będzie mu dobrze służył przez wiele lat.

Sekcja silnika
Pl-12D wykorzystuje 4-biegunowy silnik synchroniczny i system napędu paskowego, aby zapewnić stabilne obroty talerza gramofonu, wolne od wahań napięcia sieciowego. Silnik synchroniczny jest podobny do silników zwykle używanych tylko w drogich gramofonach i jest najcichszy, jaki można posiadać. Zapewnia wyjątkowo wysoki stosunek sygnału do szumu, wyjątkowo niskie kołysanie i trzepotanie oraz pomaga ograniczyć irytujące wibracje silnika

Sekcja ramienia
Ramię PL-12D jest statycznie wyważonym rozwiązaniem w kształcie litery S, w którym zastosowano super twardy stop w punkcie obrotu ramienia, zapewniając w ten sposób wrażliwe, stabilne śledzenie igły. Przeciwwaga ramienia gramofonowego zapewnia łatwą regulację nacisku, gdy konieczna jest wymiana wkładki. Do tego dochodzi lekka główka typu plug-in, dzięki czemu można używać wkładki z naciskiem igły od 0,75 grama. Aby zmniejszyć zniekształcenia, PL-12D ma kontrolę antypoślizgową, która tłumi szkodliwą siłę znoszenia igły.

Inne charakterystyczne cechy
Mechanizm sterujący urządzeniem podnoszącym ramię jest podłączony do dźwigni startu i pomaga zapobiegać uszkodzeniu igły lub płyty, zwykle powodowanemu nieprawidłową obsługą. Wskaźnik położenia igły ułatwia instalację ulubionej wkładki. Pioneer zastosował folię aluminiową w wewnętrznej części drewnianej obudowy Pl-12D, aby zapobiec zakłóceniom zewnętrznym, często powodowanym przez wzmacniacz lub inny sprzęt umieszczony w pobliżu gramofonu. Sama obudowa jest zawieszona na sprężynach i zaprojektowana tak, aby radzić sobie z wibracjami zewnętrznymi. Osłona przeciwpyłowa Pl-12D jest zawieszona na zawiasach w sposób swobodny, co pozwala na pozostawienie jej w spoczynku pod dowolnym wybranym kątem.

Specyfikacja:
Silnik: 4-biegunowy silnik synchroniczny
Układ napędowy: napędzany paskiem
Prędkość: 33 ? i 45 obr./min
Talerz gramofonu: Talerz obrotowy 300 mm (12 cali) odlewany ciśnieniowo z cynku
Waga talerza: 1,2 kg
Stosunek sygnału do szumu: lepszy niż 47 dB
Kołysanie i drżenie: mniej niż 0,1% (WRMS)
Ramię: wyważone statycznie, w kształcie litery S.
Długość efektywna ramienia: 221 mm
Zwis: 15,5 mm
Maksymalna waga wkładu; 10 gramów
Wymagania dotyczące zasilania: 110 – 130 V, 220 – 240 V, AC 50/60 Hz
Zużycie energii: 11 watów
Wymiary (szer. X wys. X gł.): 430 x 164 x 362 mm
Waga: 7,4 kg

Facebook

Dodaj komentarz