JVC CD 1666

Facebookpinteresttumblrmail
Sprzęt produkowany w latach 1973 – 1978. Obecnie trudny do zdobycia. Główne cechy JVC CD-1666 to: 2 głowice, mechaniczny 3-cyfrowy licznik taśmy, ręczny wybór typu taśmy normalnej lub chromowej, transport z pojedynczym kabestanem napędzany paskiem, ręcznie uruchomiany układ redukcji szumów.

Typowy układ ładowania od góry z lat 70-tych z przegrodą na kasetę umieszczoną po prawej stronie urządzenia. Wysuwanie taśmy jest obsługiwane mechanicznie, a kasetę należy włożyć do gniazda stroną do odtwarzania skierowaną do przodu. Mierniki poziomu używane w CD-1666 to analogowe igłowe mierniki odczytu VU. Mechaniczne elementy sterujące transportem zapewniają dużą niezawodność.

Aby nagrywać na żywo, ten deck ma 2 wejścia mikrofonowe do podłączenia mikrofonów za pomocą złącza jack. Aby odsłuch, ma też złącze jack dla słuchawek stereo. Połączenie z innymi komponentami audio w celu odtwarzania można uzyskać za pomocą kabla RCA i nagrywać ze źródła za pomocą kabla RCA. Możliwe jest też samodzielne ustawienie czułości połączenia.

Facebook