ION Obelisk 100

Facebookpinteresttumblrmail

Świetnie zaprojektowany i bardzo wydajny wzmacniacz. Ten model był długo używany jako wzmacniacz testowy przez Joe Akroyda z Roys Loudspeakers.

Pozbawiony niepotrzebnych elementów, które by się zużywały (przełaczników, potencjometrów). W wielu kwestiach spisuje się lepiej niż Marantz 17 , Naim XS czy Audiolab 8000. Dobra kontrola nawet przy wymagających kolumnach głośnikowych. Posiada genialny przedwzmacniacz gramofonowy.

ION Obelisk 100

Brzmienie ciepłe, nasycone. A przy tym brak rozmycia niskich tonów jakie często można spotkać w NAD-ach, czy u pozostałej konkurencji z tej półki cenowej. Obecnie za potomków tego wzmacniacza trzeba zapłacić bardzo solidną kwotę, co wcale nie znaczy, że zagrają o niebo lepiej.

ION Obelisk 100 to wybitna okazja do zakosztowania dźwięku z górnej półki za super małe pieniądze, przy cenach kształtujących się obecnie (końcówka roku 2019) w okolicach 1200 -1800 zł za w miarę dobrze utrzymany egzemplarz.

Specyfikacja

Moc: 75 Watt na kanał przy 8? (stereo)

Pasmo przenoszenia: 20Hz to 20kHz

THD: 0.05%

Czułość wejść: 0.12mV (MC), 2.5mV (MM), 100mV (liniowe)

S/NR: 58dB (MC), 68dB (MM), 90dB (line)

Wyjście: 100mV (liniowe)

Minimalne obciążenie: 4?

Wymiary: 430 x 85 x 260mm

Waga: 6 kg

Pochodzenie od NYTECH AUDIO zobowiązuje 🙂

Ten wzmacniacz został zaprojektowany przez Richarda Hay’a, który zaczynał w Radfords, potem przeniósł się do Nytech / Ion Systems, a ostatnio pomógł wystartować Heed Audio na Węgrzech.

Dźwięk zbliżony do Exposure, pozbawiony wad kontroli basu. Wzmacniacz bardzo rzadki na rynku, zwłaszcza jego późniejszy, wyżej oceniany model z trzema małymi przełacznikami.

Facebook

Dodaj komentarz