Głośniki Coral Flat 8

Facebookpinteresttumblrmail

Powyższe zdjęcia przedstawiają sterowniki głośników Coral Flat 8A. Słyszałeś o Coral Audio Corporation? Produkowali w Japonii w latach 70-tych do dziś uznawane za nie mające sobie równych głośniki pełnopasmowe. Obecnie wytwarzane są w kilku miejscach ich kopie, które jednak ustępują znacznie jakością oryginałom. Najbardziej cenione są te głośniki, które powstały przed rokiem 1976.

Wykresy odpowiedzi częstotliwościowej Coral Flat wyglądają znakomicie. Nie ma również poważnego spadku krzywej impedancji, co sygnalizuje, że są łatwe do zasilenia, szczególnie w przypadku wzmacniaczy o małej mocy.

Zaletami technologicznymi głośników serii Coral Flat są:

Stożki papierowe wykonane z masy celulozowej zmieszanej z włóknami chemicznymi, specjalnie wyprofilowane.
Miedziowany drut aluminiowy użyty do cewki drgającej.
Potężny magnes ceramiczny.
Rama zrobiona z twardego, ale lekkiego stopu.

Dane producenta dla modeli 10 i 8

Głośniki Coral z serii Flat mogą być umieszczone w obudowach tubowych, ale także w wentylowanych i zamkniętych. Coraz trudniej zdobyć oryginały, a zatem bardzo rosną one w cenę.

Na rynku można zdobyć same przetworniki, bądź wykonane na ich podstawie kolumny głośnikowe rozmaitych producentów, nie tylko Corala. Mam honor być właścicielem kolumn zbudowanych na tychże przetwornikach. Ich jakość w pełni potwierdza zasłużoną sławę Corala Flat 8. Poniżej kilka zdjęć.

Facebook

Dodaj komentarz