Braun L710

Facebookpinteresttumblrmail

Bardzo dobrej jakości niemieckie kolumny z początku lat 70-tych. Obudowa zamknięta, hermetyczna. Dziś trudno o dobre egzemplarze, gdyż były bardzo delikatne, pomimo pozornie pancernej konstrukcji.

Zwłaszcza kopułka wysoko i średniotonowa narażone były na urazy mechaniczne i to nie tylko ze względu na możliwość ich zgniecenia. ale również ze względu na podatność magnesów na odklejanie się wskutek wstrząsów (na przykład w transporcie). Co jakiś czas pojawiają się na rynku egzemplarze po renowacji, zyskując znakomite ceny, ale moim zdaniem lepiej jest wytropić (jeśli zależy nam na tym modelu) zestaw w pozornie gorszej kondycji, noszący ślady używania, ale mający w dobrym stanie wszystkie przetworniki, przy których nikt nie “majstrował”.

Nie polecam egzemplarzy “po renowacji”, gdyż niekiedy nie mają zbyt wiele wspólnego z oryginalnym brzmieniem L710. A to za sprawą wymienionych zawieszeń na nowe, nie zawsze o tej samej twardości i nie zawsze dobrze wklejonych. Wklejanie zawieszeń to prawdziwa sztuka, którą nie każdy handlarz sprzętem posiadł w stopniu nawet tylko dostatecznym.

Jeśli już jednak trafimy na dobrze zachowane L710, to potrafią one wykrzesać z siebie prawdziwy ogień. Dobry, nisko osadzony bas, czysty i ciepły środek, delikatna i wierna góra, to ich niezaprzeczalne zalety.

Specyfikacja:
2 głośniki basowe po 18 cm, jeden głośnik średniotonowy kopułkowy 5 cm jeden głośnik wysokotonowy kopułkowy 2,5 cm
Impedancja 4 Ohm Moc 40 W
Częstotliwości podziału zwrotnicy 550 i 4000 Hz.
Pasmo przenoszenia 25 – 25000 Hz
Kolor orzechowy lub biały
Maskownice z aluminium
Opcjonalnie: dokręcane nóżki

axis pitch tourist seed depend method jungle ordinary frame half wealth search snake tomato snack spirit crystal warm

Facebook

Dodaj komentarz