Armstrong 251

Facebookpinteresttumblrmail

Model 521 otrzymał entuzjastyczne recenzje w magazynach Hi-Fi, zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i poza nią. Oprócz oferowania dobrych osiągów, postrzegano go jako urządzenie zapewniające wysoką jakość i doskonałą stylistykę. Seria 500 otrzymała nagrodę UK Design Council za wygląd i ergonomię.

Jak to w owych czasach, wzmacniacz zapewniał sterowanie tonowe typu Baxandall plus parę filtrów dolnoprzepustowych i filtr górnoprzepustowy. Był też przycisk “wyciszania głośności”. Były wejścia RCA Phono, tunera radiowego i magnetofonu. Było też wyjście z taśmy magnetofonowej. Dla wyjść głośnikowych zastosowano parę asymetrycznych gniazd podobnych do tych jakie stosowano w innych wzmacniaczach tego okresu, takich jak na przykład Leak. W dzisiejszych czasach wtyczki do tych gniazd są rzadkością, więc jeśli kiedykolwiek kupisz lub otrzymasz wzmacniacz z serii 500, postaraj się również, aby uzyskać parę wtyczek głośnikowych pasujących do tych gniazdek!

Elektronicznie seria 500 jest bardzo podobna do serii 400. Układy wzmacniacza pozostały prawie takie same. Ulepszenia wynikają z niewielkich zmian i lepszych komponentów. Wyższa moc znamionowa została uzyskana przez zastosowanie stabilizowanego zasilacza w stopniach wzmacniacza mocy.

W kategoriach wzorniczych Model 521 stał się klasykiem, który reprezentuje wygląd i brzmienie wzmacniaczy z końca lat sześćdziesiątych. Wygląd ma czysty i elegancki, ale bezpretensjonalny.

Facebook

Dodaj komentarz