Arcam A60

Facebookpinteresttumblrmail

Wzmacniacz Arcam A60 zapewnia niezrównaną jakość dźwięku i działa z legendarną niezawodnością. Wykonano go w bardzo atrakcyjnej, ale powściągliwej obudowie, która będzie cieszyć jeszcze przez wiele lat. Ten sprzęt jest naprawdę klasą samą w sobie.

Wszystkie wejścia A60 mają wysokie marginesy przeciążenia, dzięki czemu prawie każde źródło wejściowe może być zaakceptowane bez zniekształceń. Przełączany filtr wysokiej częstotliwości jest zamontowany w celu redukcji szumów spowodowanych zarysowaniami starych płyt i szumów stereo FM w tunerach.

Regulacja tonów niskich i wysokich została zaprojektowana tak, aby braki w niektórych małych głośnikach i wkładkach można było korygować bez podbarwiania pasma średnich częstotliwości. Wszystkie gniazda wejściowe mają wysokiej jakości posrebrzane styki dla minimalnego poziomu szumów.

Głośniki są podłączone za pomocą wytrzymałych zacisków śrubowych, do których można podłączyć nieizolowane przewody lub wtyczki 4 mm. Chociaż gniazda głośnikowe są podłączone bezpośrednio do wyjść wzmacniacza, aby uzyskać najlepszą możliwą jakość dźwięku, zastosowano również wyjścia przełączane, umożliwiające odcięcie głośników po podłączeniu słuchawek.

Wyjścia do nagrywania na taśmie są możliwe zarówno z gniazd pomocniczych, jak i taśmowych, pasujących do wejść zarówno magnetofonów kasetowych, jak i magnetofonów szpulowych. Przycisk taśmy umożliwia monitorowanie sygnału źródła / taśmy podczas korzystania z magnetofonu z oddzielnymi głowicami nagrywającymi i odtwarzającymi, podczas gdy wstępnie ustawione elementy sterujące poziomem odtwarzania umożliwiają wyrównanie poziomów A i B.

Sekcja wzmacniacza A60 została zaprojektowana w celu zapewnienia wolnego od zniekształceń dźwięku do głośników o wydajności od średniej do wysokiej w najbardziej wymagających warunkach domowych. Maksymalna moc to zazwyczaj 40 watów na kanał przy 8-omowych głośnikach. Elektroniczne zabezpieczenie stopni mocy wyjściowej strzeże przed nieprawidłowym obciążeniem lub zwarciami.


Specyfikacja:

Moc wyjściowa: 40 watów na kanał przy 8 ? (stereo)

Pasmo przenoszenia: od 20 Hz do 20 kHz

Całkowite zniekształcenie harmoniczne: 0,2%

Współczynnik tłumienia: 45

Czułość wejściowa: 0,1 mV (MC), 2 mV (MM), 100 mV (linia)

Stosunek sygnału do szumu: 63 dB (MC), 70 dB (MM), 85 dB (linia)

Wymiary: 450 x 255 x 60 mm

Waga: 5kg

Rok: 1976
Facebook

Dodaj komentarz