Altec Lansing Series 1 (II)

Facebookpinteresttumblrmail

Altec Lansing to amerykańska firma zajmująca się audio-elektroniką założona w 1936 roku. Ich podstawowymi produktami są głośniki i związana z nimi elektronika do zastosowań profesjonalnych, domowych, samochodowych i multimedialnych.

Inżynierowie z firmy Western Electric, która później utworzyła Altec Services Company, opracowali technologię dźwięku filmowego, która została wprowadzona w 1927 roku wraz z wydaniem “The Jazz Singer”. Początkowo firma Altec Services Company obsługiwała systemy nagłaśniające. W 1941 r. Firma Altec Services Company kupiła bankrutującą firmę Lansing Manufacturing Company i połączyła obie nazwy, tworząc Altec Lansing Corporation, a dzięki możliwościom produkcyjnym byłego Lansing Manufacturing Company szybko rozszerzyła produkcję.

W 1958 roku firma Altec Lansing Corporation została zakupiona przez Jamesa Linga i stała się częścią LTV Ling Altec. LTV wydzielił Altec, który obciążył długem. W 1974 r. firma została obciążona długiem i zreorganizowana jako Altec Corporation. Po 10 latach Altec złożył drugie bankructwo. W 1984 r. firma Gulton Industries wykupiła Altec z bankructwa. Od tamtej pory zmieniali się właściciele: w 1995 r. Telex Communications, w 2000 r. Sparkomatic, w Plantronics, 2009 Prophet Equity, od 2012 r. Infinity Group.

Do popularnych kolumn głośnikowych Alteca należały: współosiowy głośnik Altec Lansing Duplex serii 600, monitory studyjne od lat czterdziestych do lat osiemdziesiątych oraz linia głośników Altec “Voice of theatre”, szeroko stosowana w kinach, salach koncertowych, a także w muzyce rockowej, niestandardowe projekty na Woodstock Festival.

Druga generacja modeli Altec Lansing Bookshelf. W tym momencie, bardziej niż jakikolwiek inny pojedynczy komponent audio, głośnik na półce zaczął reprezentować realne możliwości Hi-Fi. Jego klasyczny design i kompaktowe rozmiary sprawiły, że jest lubiany na całym świecie. W Altec Lansing zawsze wierzono, że głośniki powinny zapewniać wyjątkową wydajność. Tak więc firma zainwestowała w lata badań i udoskonalania produktów. Rezultatem tych starań jest seria II.

Do tej pory konstrukcja konstrukcji magnesu głośnikowego była albo tradycyjną konstrukcją Alnico albo konstrukcją ceramiczną. Typ Alnico używa cewki drgającej, która otacza magnes. Stwierdzono jednak, że interakcja cewki drgającej i magnesu ostatecznie powoduje częściowe rozmagnesowanie magnesu. Rezultatem jest utrata czułości i błotniste brzmienie basów. Magnes ceramiczny stwarza inny problem. Tutaj cewka drgająca porusza się wokół bieguna i jest otoczona magnesem. Cieńszy magnes to problem z usyskaniem odpowiednich wychyleń dla cewki drgającej.
Magnes hybrydowy Altec Lansing łączy w sobie najlepsze cechy obu typów magnesów. Nowy projekt nadal ma magnes wokół cewki drgającej, ale nowa konstrukcja “top hal” eliminuje problem z prześwitem.

Dane techniczne:

Low Frequency: 8-calowy przetwornik basowy
High Frequency: 4-calowy przetwornik stożkowy
Impedancja nominalna: 8 ?
Częstotliwość zwrotnicy: 3500 Hz
Typ obudowy: zamknięta
Czułość: 89 dB (SPL)
Pasmo przenoszenia: 50 Hz – 20 kHz
Dyspersja:
Pionowo: 120 ° przy -6 dB
Poziomy: 125 ° przy -6 dB
Maksymalna moc: 30 watów
Zakres działania wzmacniacza: 10 watów do 75 watów
Długookresowy maksymalny poziom akustyczny: 104 dB SPL przy mocy 30 watów
Wykończenie: Ręcznie olejowany orzech
Kratka: akustycznie przezroczysta brązowa dzianina zamontowana na zdejmowanej ramie.
Wymiary (wys. X szer. X gł.): 570 x 305 x 280 mm (22 ? “x 12” x 11 “)
Waga:
Netto: 11,8 kg (26 funtów)
Pakowanie: 27,2 kg (30 funtów) 2 sztuki na karton

Facebook

Dodaj komentarz